czemoji_WIX FB05.png

Czemoji ke stažení

 

... jsou české emotikony. Je mezi nimi chlebíček, řízek, šumperák a samozřejmě ponožky v sandálech. Nyní si Czemoji můžete zdarma stáhnout a používat v aplikacích WhatsApp, iMessage, Slack a nově i v Messengeru a ve stories na Instagramu. Celá sada aktuálně obsahuje okolo 160 emotikonů, ale stále přibývají!

Ilustrace, design - Soňa Juríková

2019

download Czemoji

 

...is a set of Czech emoticons. You can find typical Czech things from chlebíček to socks in sandals. Now you can download Czemoji for free and use them in WhatsApp, iMessage, Slack, Messenger and in Instagram stories. The whole pack currently contains about 160 emoticons but the number still grows.

Illustration, design - Soňa Juríková

2019

Czemoji ponožky stále skladem!

Limitovaná edice Czemoji ponožek! Za lidovku 180 korun českých. Dobrá kvalita, česká výroba, český design, českej lahváč.  Vhodné do sandálů i jiné otevřené obuvi.


Cena 180 kč

Dámské vel. 36-41

Pánské vel. 42-46

Kvalitní ponožky české výroby s vyšitým vzorem Czemoji.

Složení: 80% bavlna, 15% polyamid a 5% elastan.

Objednávky na czemoji.cz@gmail.com

Cena je uvedena bez dopravy (100 Kč), nebo zásilkovna (70 Kč) možnost vyzvednutí zdarma v Praze (Vršovice).

original socks with Czemoji pattern - still available!

Limited edition of original Czemoji socks made in the Czech Republic. Nice and comfortable for everyday wearing.


Price 180 kč

Women  (universal size 36-41)

Men (universal size 42-46)


80% cotton, 15% polyamide, 5% elastan.

Orders on czemoji.cz@gmail.com

The price is without transportation - Czech post (100 Kč), or Zásilkovna (70 Kč) or you can pick it up for free in Prague (Vršovice). It is possible to ship abroad - just write me an e-mail and we will manage it :)

O mně

Jmenuji se Soňa Juríková, jsem grafička a ilustrátorka žijící v Praze. Věnuji se tvorbě vizuálních identit, tiskovinám a knihám pro děti i dospělé.

Za svou bakalářskou práci Slabikáře jsem získala řadu českých i zahraničních ocenění (2. místo Nejkrásnější kniha roku 2018, Národní cena za studentský design, užší výběr v Graduation projects,...).
Více o mně se dočtete v sekci "ABOUT".

About me

My name is Soňa Juríková and I am a graphic designer and illustrator based in Prague. I usually work on visual identities, printed materials and books both for kids and adults.


You can find out more about me here.

Návody ke stažení (english below)

 

Android


Czemoji v Androidu fungují jako samolepky. Můžeš je používat v Messengeru nebo v Instagram Stories.
Nainstaluj si aplikaci Czemoji samolepky, kterou si stáhneš na Google Play Store. Otevři aplikaci a postupně si přidej všechny sady Czemoji. Používej je stejně jako ostatní stažené samolepky - samolepky budou zobrazené v GBoard. 


 

iOs
 

V současnosti pracujeme na nové aplikaci pro iOS. Nyní si můžete stáhnout aplikaci Sticker.ly, ve které najdete všechny Czemoji.

V aplikaci jednoduše zadejte do vyhledávání "czemoji" a všechny sady postupně stáhněte. Funguje ve WhatsApp a iMessage.

(POZOR! Často se stane, že se nezobrazí sada "czemoji02_SLANE JIDLO". Klikni na tento odkaz, sada už se normálně zobrazí)

Signal


Czemoji si můžete jednoduše stáhnout do aplikace Signal zde. Návod pro stažení a instalaci najdete zde.

Slack
 

Ve Slacku fungují Czemoji jako klasické emotikony. Po nainstalování na počítači fungují stejně i na mobilu.

STAŽENÍ

1. Stáhni si rozšíření do Chrome: zde - Neutral Face Emoji Tool.

2. Stáhni si sadu Czemoji v png do svého počítače zde

3. Otevři si Slack na počítači (instalaci je třeba udělat na počítači, Czemoji ale budou následně fungovat i v mobilu).

4. Ve Slacku otevři workspace, do kterého chceš Czemoji nahrát.

5. V levém horním rohu klikni na název workspace. Po vysunutí lišty klikni na "Setting and administration" (nebo Customize) → "Customize _název workspace_"

6. V nové záložce prohlížeče se ti otevře "Customize Your Workspace".

7. V záložce EMOJI uvidíš fialovou ikonku "Bulk Emoji Uploader".

(POZOR! Občas se stane, že se nejdřív "Bulk Emoji Uploader" nezobrazí. V tom případě nahraj jakýkoliv malý obrázek z počítače (jakýkoliv, pak ho můžeš smazat) jako novou custom emoji. Po nahrání první emoji se již "Bulk Emoji Uploader" zobrazí. Nyní do něj můžeš přetáhnout Czemoji a první custom emoji smazat)

8. Do šedého pole s nápisem "Drop images here" postupně přetáhni stažené png Czemoji. Doporučuji přetahovat po menším počtu (např. 30), může se totiž stát, že Slack bude hlásit chybu "Error: Unsuccessful HTTP response" - v tom případě postup opakujte a obnovte stránku. Pokud se stále hlásí chyba, odhlaš se a zase se přihlaš. Znovu přetáhni nenahrané Czemoji, už by to mělo fungovat :)

(POZOR 2! Stažené png soubory Czemoji není možné použít pro komerční účely. Máte-li zájem o jejich komerční využití či spolupráci, napište mi na e-mail czemoji.cz@gmail.com. Použití pro osobní účely a sdílení je povolené, je však nutné vždy uvést jméno autora - Soňa Juríková). Licence Creative Commons: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/

POUŽÍVÁNÍ

1. Otevři si ve Slacku konverzaci.

2. Do zprávy napiš dvojtečku a název toho, co chceš hledat, např. ":okurky", ":slane", ":sladke_venecek". Při psaní se ti už Czemoji budou zobrazovat.

3. NEBO: Klikni na ikonku smajlíka.

4. Klikni na lupu a napiš: "czemoji_". Ukážou se ti všechny dostupné Czemoji.

5. Pokud hledáš konkrétní Czemoji, napiš jen např. "rohlik", "rizek", "krava"...

6. Použíté emoji se ti budou zobrazovat pod ikonkou hodin, takže ty často používané nebudeš muset hledat stále znovu!

TIP! Czemoji jsou otagované do různých kategorií, jako například Vánoce, léto, jídlo, sladké, les, zvíře, atd. Takže když do vyhledávání napíšeš třeba "vanoce", vyhledají se ti všechny Czemoji s tématikou Vánoc. 

 

Chybí ti nějaké Czemoji

nebo máš jakékoliv otázky?

Napiš mi na czemoji.cz@gmail.com

 

Download tutorials

In this section, you will find all tutorial you need to install and use Czemoji. You can use them both Android and iOs - in WhatsApp, iMessage, Slack, Messenger and in Instagram stories.
 

Android

Download Czemoji App for your phone here (for Android only). You can use Czemoji stickers in WhatsApp, Messenger and add them to your Instagram stories. If you download this app, it is not necessary to download the following one (in Sticker.ly).

When you add all of the sticker packs to your phone, you will find them in the Google keyboard in Stickers.

Signal

You can easily use Czemoji in your Signal app. Download the sticker pack here and if you don't know how to do it, here is a tutorial for you.


 

iOs
 

Currently, we are working on a new app for iPhones.  Now you can download this older version but the new one will be finished very soon.

Czemoji works as stickers in WhatsApp and iMessage. First, you have to download one more app: Sticker.ly. Installation of Czemoji is on the telephone but you can also send them on the computer after that. 

DOWNLOAD

1. Download app: Sticker.ly here.

2. Open the app. You can sign in, but it is possible to continue without it.

3. Write "czemoji" to the search bar. You will see 12 sticker sets.

4. Click on the first one and click on the green area for adding to WhatsApp and the blue area for iMessage. Click "add".

5. Download all of them. You can also share them with your friends.

(NOTE! Sometimes happens, that you will not see "czemoji02_SLANE JIDLO" set. In that case, click on this link and you will see them)

USING CZEMOJI

1. Open WhatsApp/iMessage and go to any conversation.

2. Click on the smiley icon in the down left corner. Click on sticker icon down right. 

3. You will see all downloaded sets. Send by clicking on a specific emoticon.
4. Now you can use Czemoji also on your computer easily.


 

slack


Czemoji work as classic emoticons in Slack. Download them on the computer but after that, you can use them on the phone also.

DOWNLOAD

1. Download Chrome extension: here - Neutral Face Emoji Tool.

2. Download Czemoji pack in png to your computer here

3. Open Slack on your computer.

4. Open the workspace where you want to upload Czemoji.

5. Click on the name of the workspace in the left corner. Click on "Setting and administration" (or customize) → "Customize _name of your workspace_"

6. "Customize Your Workspace" will open up in the new tab.

7. In the "EMOJI" tab you will purple icon "Bulk Emoji Uploader".

(NOTE! Sometimes happens that you won't see "Bulk Emoji Uploader" immediately.  In this case, upload any small picture from your computer as a new custom emoji. Now you can see  "Bulk Emoji Uploader" and you can continue.)

8. Now you can see the grey area "Drop images here". Drop downloaded pngs. I recommend to do it around after 30 pictures, it is a safer way. Sometimes you can see the notification "Error: Unsuccessful HTTP response" - in this case, refresh the site and repeat the upload. If the error is repeating, log out and log in again...and repeat the upload :)

(NOTE2! Downloaded Czemoji is not possible to use commercially. If you are interested in collaboration, please write to me here: czemoji.cz@gmail.com. You can use Czemoji for personal purpose, please credit the author - Soňa Juríková). Licence Creative Commons: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/

USING CZEMOJI

1. Open the conversation in Slack.
2. Write colon and the name of what you are looking for, eg. :okurky, :rizek,... (sorry, in Czech only). Czemoji will show up during the writing.

3. OR: Click on the smiley icon.

4. Click on searching and write: czemoji_. You will see all Czemoji.

5. If you are looking for specific emoji, just write it: rohlik, rizek, krava,...

 

TIP! Czemoji have tags like "vanoce", "leto", "sladke", (Christmas, summer, sweet) etc... write on of tags and you can see all emoticons with the same one.

 

Should I make some new Czemoji? 

do you have any question or find a bug?

contact me! czemoji.cz@gmail.com

czemoji_slane_jidlo_chlebicek_sunkovy.pn